دارای پروانه ارائه خدمات ورود ، خرید و فروش تجهیزات رادیویی

دارای پروانه ارائه خدمات ورود ، خرید و فروش تجهیزات رادیویی

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

0098-51-38815201

0098-51-38831179

انتقال خطوط تلفن

انتقال خطوط تلفن

ممکن است در نقطه ای خارج از شهر امکان ارائه خدمات مخابراتی از جمله تلفن شهری ، فکس ، اینترنت و … وجود نداشته باشد . به همین جهت انتقال خطوط تلفن شهری مورد توجه بسیار زیادی از جمله معادن ، سد ها و … قرار گرفته است .

لینک رادیویی UHF :

این سیستم یک ایستگاه ثابت ( Base Station ) دارد که به خط تلفن مشترک وصل شده و می تواند خط را به فواصل ده ها کیلومتر دورتر منتقل نماید . ایستگاه ثابت Remote Unit  این خط را از فاصله چند ده کیلومتری دریافت نموده و به مشترک تحویل می دهد. سیستم Remote  درخروجی خود یک خط معمولی به مشترک ارائه نموده که می تواند به  مرکز تلفن در کارخانه به عنوان یک خط خارجی وصل شده یا به دستگاه فکس یا مودم متصل گردد .این سیستم نقش مهمی در افزایش بهره وری ، کاهش هزینه ها و ارتباط هر چه آسانتر با شبکه ارتباطی کشور ایفا می کند.

   مزایا و امکانات :

¨      کیفیت بالای صدا

¨      امکان ارسال و دریافت فاکس

¨      امکان اتصال به اینترنت

¨      امکان ارتباط بدون خط تلفن

¨      باتری پشتیبان و شارژر

 از جمله پروژه های اجرایی توسط این شرکت می توان به موارد زیر اشاره نمود :

·        ارتباط بیش از 500 روستا درسراسر کشور  در استانهای:

اردبیل( 60 روستا) ، خراسان رضوی( 100 روستا)، خراسان شمالی (55 روستا)، خراسان جنوبی 50( روستا) ، سیستان و بلوچستان( 52 روستا) ، خوزستان(49 روستا) آذر بایجان ( 60 روستا) و…

·        ایجاد ارتباط بین کلیه فارمهای شرکت مرغ ماهان در کرمان با متوسط فاصله 20Km

·        سیستم ارتباطی شرکت مرغک مشهد و کرج

·        سیستم ارتباطی شرکت مگسال قزوین

·    واحد های تابعه جهاد کشاورزی استان خراسان (فارمهای مرغداری مربوط به بنیاد مستضعفان ) کرج ، مشهد ، مازندران ، گیلان با متوسط فاصله 25Km

·        منطقه ویژه اقتصادی سرخس

·        شرکت عمران قدس رضوی

·        بنیاد اقتصادی کوثر

·        معدن فلورین طبس با متوسط فاصله 85Km

·        سایتهای صدا و سیمای اردبیل با متوسط فاصله 50Km

·        انتقال دو خط تلفن از مهمانسرای ایرتک در طبس به شرکت ایرتک در معدن ذغال سنگ پرورده

·        انتقال 4 خط تلفن از مهمانسرای ایرتک به شرکت پامیکو در معدن ذغال سنگ پرورده

·        انتقال دو خط تلفن و دو خط دیتا به شرکت فلورین و شرکت فرآوری ذغال سنگ

یکی دیگر از روش ها جهت انتقال خطوط تلفن بصورت دیجیتال از یک نقطه به نقطه ای دیگر، استفاده از فن آوری ایجاد شبکه و سرویس VoIP است.

برای این منظور، کافی است که ارتباط شبکه (Ethernet) به یکی از انحاء (شبکه های رادیویی یا وایرلس – فیبر نوری – اینترنت – MPLS و Leased Line و …) بین دو نقطه برقرار شود. در این صورت جهت انتقال تلفن 1الی100 خط از نقطه اول به نقطه دوم کافی است که در نقطه اول از یک FXO VoIP gateway و در نقطه دوم از یک دستگاه FXS VOIP gateway استفاده گردد. FXO VoIP gateway کار تبدیل سیگنال تلفنی را به IP Packet بر عهده دارد و در طرف دوم FXS VoIP gateway به دریافت IP Packet و تبدیل آن به سیگنال تلفنی (بوق تلفن آنالوگ) می پردازد. در این روش برای انتقال هر خط تلفن در وضعیتی که از G711 Codec استفاده شود، به حداقل 64 kbps پهنای باندEthernet جهت انتقال هر خط نیاز است. در صورتیکه بر اساس شرایط (پهنای باند و خصیصه های مربوط به آن) بتوان از دیگر Codec ها نظیر G729 استفاده نمود می توان میزان پهنای باند مورد نیاز را تا 8 Kbps نیز کاهش داد.

مزایای انتقال خط: مهمترین مزیت انتقال خط تلفن ، برقراری ارتباطات در نقاط فاقد این امکانات می باشد. اما مزایای دیگری نیز میتوان برای این سیستم ذکر کرد:

ساده شده ارتباط تلفنی و شماره گیری: میتوان سیستم را به نحوی تنظیم کرد که کاربر به محض برداشتن گوشی بوق خط شهری را بشنود. در این صورت شماره گیری خیلی ساده تر میشود و مکالمات مانند مکالمات درون شهری بدون افت کیفیت ، نویز و تاخیر خواهند بود.

یک پارچه کردن دفاتر شرکت یا سازمان: علاوه بر ایجاد ارتباطات رایگان میان دفاتر یک شرکت و سازمان در نقاط مختلف ، میتوان سیستم را به گونه ای تنظیم کرد که صرف نظر از محل فیزیکی شعبات در شهری های دیگر ، ارتباطات آن ها از طریق دفتر مرکزی انجام شود به عنوان مثال تصویر کنید که دفتر اصلی شما در تهران است و بیشتر مشتریان و کارمندان شما ساکن این شهر هستند. اما یکی از کارگاه های شما در جنوب کشور قرار دارد. در این صورت ارتباط تلفنی با کارمندان شاغل در جنوب کشور هزینه زیادی برای شما خواهد داشت. در این شرایط بهتر است چندین خط شهری تهران را با استفاده از اینترنت به کارگاه خود در جنوب منتقل کنید. در این صورت کارمندان با گرفتن یک شماره بوق تلفن تهران را خواهند شنید و مانند اینکه در دفتر مرکزی شما در تهران قرار داشته باشند، میتوانند به سادگی تماس برقرار کنند.

همچنین می توان پس از برقراری ارتباطات مراکز و استفاده از بستر ایجاد شده جهت استفاده از امکانات voip – انتقال اینترنت پرسرعت – انتقال فکس – برقراری ویدیو کنفرانس – انتقال تصاویر دوربین های مداربسته – ایجاد شبکه دیتا – انتقال شبکه های تلوزیونی و … استفاده کرد . به منظور راه اندازی شبکه و ایجاد بستر بی سیم بین دو نقطه و یا یک نقطه به چند نقطه با دید مستقیم از لینک های رادیویی استفاده می شود . حتی در صورت نداشتن دید مستقیم و فاصله بالا می توان از سایت های تکرار کننده خورشیدی استفاده کرد .

 

شرکت ارتباطات پیام موج، با تجربه چندین ساله خود در زمینه نصب و راه اندازی رپیترهای موبایل (دستگاه های تقویت کننده آنتن موبایل)، اقدام به تهیه تجهیزات رپیتر تلفن همراه از معتبر ترین برند های جهانی ، کارشناسی منطقه مورد نظر و نصب و راه اندازی تجهیزات تقویت کننده سیگنال موبایل بصورت خانگی و داخل شهر (برجهای مسکونی و تجاری،دفاتر اداری، سالنهای ورزشی و زیبایی، هتلها) و نقاط خارج شهر (معادن،سدها، تونلها، روستاها، باغات، ویلاها،جاده ها) می نمایدطراحان گرافیک است. 

مشهد، بلوار وکیل آباد، بلوار کوثر شمالی، بین کوثر شمالی 24 و 26، پلاک 118، واحد یک

0098-51-38831179

0098-51-38815201

ایمیل

info@epayam.com
Call Now Buttonتماس با ما